Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediul social SRL-D Producator Video
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediul social SRL-D Producator Video

Buna ziua. Ca si sediu social pentru un SRL-D care are ca si domeniu de activitate productia video (filmare + editare video) se poate face cumva sa fie mobil ? De ex, daca imi desfasor activitatea pe un laptop si nu am punct de lucru.

Multumesc.
Sediul social al unei societati comerciale nu poate fi niciodata "mobil". Acesta trebuie stabilit intr-un imobil.
Activitatea se poate desfasura in afara sediului, respectiv la beneficiari.