avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat timp se poate folosi in Romania permisul de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat timp se poate folosi in Romania permisul de conducere strain?

schimbarea permisului de conducere strain este obligatorie ?

cat timp se poate folosi in Romania un astfel de permis?
Cel mai recent răspuns: mediterana , utilizator 15:58, 1 August 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru preschimbarea permisului nu se sustine niciun examen. Actele necesare le gasiti pe site-ul DRPCIV sau al prefecturii Bucuresti. Trebuie sa va adresati DRPCIV din Pipera. Depuneti documentele pana sa expire permisul, altfel veti primi o dovada cu care nu veti putea circula pana la emiterea unui nou permis.
Unde as putea gasi lista statelor nemembre UE pt. care nu se solicita un examen de conducere? din cate inteleg exista situatia aceasta.

VA MULTUMESC MULT! :wave:
Ultima modificare: Marți, 1 August 2017
mediterana, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbare permis victor_visarion victor_visarion B .ziua,sint cetatean al R. Moldova , de curind am primit cetateniea Romana. Vreu sami schimb permisul de conducere. -ce acte imi trebuesc -unde trebue sa ... (vezi toată discuția)
Valabilitate permis de conducere expirat imediat după încetarea stării de urgență Silviu Daniel Silviu Daniel Buna ziua! Permisul de conducere imi expira in 18 Mai 2020 dupa incetarea stari de urgenta.Vreau sa va intreb este valabil 90 de zile dupa expirarea stari de ... (vezi toată discuția)
Schimbare acte nimenea nimenea Buna ziua! Sunt detinatoare a unui permis de conducere categoria B. De curand m am casatorit , iar in urma casatoriei nu mi am schimbat decat numele ... (vezi toată discuția)