Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat timp se poate folosi in Romania permisul de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat timp se poate folosi in Romania permisul de conducere strain?

schimbarea permisului de conducere strain este obligatorie ?

cat timp se poate folosi in Romania un astfel de permis?
Pentru preschimbarea permisului nu se sustine niciun examen. Actele necesare le gasiti pe site-ul DRPCIV sau al prefecturii Bucuresti. Trebuie sa va adresati DRPCIV din Pipera. Depuneti documentele pana sa expire permisul, altfel veti primi o dovada cu care nu veti putea circula pana la emiterea unui nou permis.
Unde as putea gasi lista statelor nemembre UE pt. care nu se solicita un examen de conducere? din cate inteleg exista situatia aceasta.

VA MULTUMESC MULT! :wave:
mediterana, utilizator