Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... situatie domiciliu persoana cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

situatie domiciliu persoana cu handicap

Buna ziua
Am un copil cu handicap certificat definitiv are buletin cu viza de resedinta in Bucuresti , si buletinul fiind de ilfov , propietarul nu mai doreste sa prelungeasca contractul . Cui ma adresez pt a fii continuata plata indemnizatie pt persoana cu handicap in situatia in care ma voi muta in in alt domiciliu si nu am sa mai obtin viza . Ma adresez DGASPC Ilfov , pana voi reusi sa ma mut si sa pot face viza de resedinta , timpul de solutie fiind de aproximativ 2-3 luni .
Pentru a asigura fluenta primirii indeminzatiei,analizati oportunitatea sa deschideti cont bancar
Pana la solutionarea vizei de resedinta , va puteti adresa DGASPC Ilfov
multumesc
Am fost in aceiasi situatie numai ca invera somiciliu in bucuresri resedinta in ilfov
Avand viza de resedinta in bucuresti dosarul va ramane la dgs sector x pana la expirarea vizei de resedinta ( viza de resedinta ne putand fi anulata decat pein judecatorie) in caz ca pana atunci rezolvati in alta adresa din bucuresti sa prwlungiti viza anuntati dgas schimbul de resedinta la noua adresa in caz ca reveniti la domiciliu din ilfov mutati dosarul din bucuresti in ilfov