avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se muta dosarul de pwnsie daca fac viza de resedinta ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se muta dosarul de pwnsie daca fac viza de resedinta la parinti in alt judet ?

Stau in bucuresti buletin adresa in bucuresti apartament si vreau sa fac viza de flotant de resedinta in ilfov la parinti sunt pensionat definitiv intrebarea este: trebuie sa mut si dosarul de pensie din bucurești in ilfov pensia o iau prin banca in cont.
Mentionez ca fac doar viza de resedinta nu schimb buletinul
Va multumesc
Ultima modificare: Marți, 1 Decembrie 2020
florin19801980, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:46, 4 Decembrie 2020
daca luati prin banca, nu schimbati.
Transfer dosar pensie in situația schimbării domiciliului
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Situatie domiciliu persoana cu handicap victor sorin victor sorin Buna ziua Am un copil cu handicap certificat definitiv are buletin cu viza de resedinta in Bucuresti , si buletinul fiind de ilfov , propietarul nu mai ... (vezi toată discuția)
Este obligatoriu sa imi schimb buletinul dupa achizitia unei locuinte ? alchemist alchemist Salut, In acest moment locuiesc in Bucuresti si am buletinul pe adresa apartamentului parintilor (unde si locuiesc) insa in curand voi achizitiona un ... (vezi toată discuția)
Cum pot lua o persoana in spatiu fiind minora ? adică eu m-am ... Ciocea Ciocea Cum pot lua o persoana in spatiu fiind minora ? Adică eu mam mutat într-un alt oraș și la scoala nu ma primește pentru ca nu am adresa din buletin aici ... (vezi toată discuția)