Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... REZILIERE CONTRACT
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

REZILIERE CONTRACT

Buna ziua,
Doresc sa inchei un contract cu un avocat in care se prevede ca avocatul va avea doar comision de succes iar la clauze este specificat ca nu pot renunta la contract decat in instanta si in cazul in care renunt la contract voi plati o suma de bani despagubiri avocatului.
Intrebare: pot renunta la contract in cazul in care consider ca avocatul nu este bun? Voi fi obligat sa platesc suma ceruta de avocat ca despagubire in cazul in care renunt la el?
Buna ziua,
Intrebarea corecta este: gasiti un asemenea avocat?
Ar insemna ca acesta munceste degeaba.
Nu uitati ca avocatul are obligatii de diligenta nu de rezultat si competentele sale sunt greu de apreciat de cineva care nu are cunostinte temeinice de drept.