Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Refacturare bilet de avion
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Refacturare bilet de avion

Buna ziua. Societatea trebuie sa refactureze unui client costul biletului de avion. cum se face acest lucru: la suma bruta adauga TVA sau refacturarea nu va fi mai mare decat costul biletului? Multumesc
Daca doriti sa recuperati doar costul biletului de avion atunci actionati ca vanzator-cumparator.
Monografia contabila:
- factura de la furnizor
% = 401
- refacturarea catre client
4111 = %

Daca ati primit factura de la furnizor fara TVA, atunci prin structura de comisionar puteti refactura fara TVA.
Contabilitate Brasov, Contabil