Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept de vizita copil!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept de vizita copil!

din cite am inteles dreptul de vizita este 2 week pe luna si jumatate din vacante. Insa cite ore pe zi sunt permise? tot week.endul ? adica copilul va merge la tata tot week-end? sau tatal vine la mine citeva ore ? daca copilul este mic , nou nascut , poate sa il ia la el in week? :(
andymaurul a scris:

ginutzajoco a scris:

o sa cer sa mi se incredinteze copilul mie definitiv , si programul de vizita il cer eu sau tatal? adica se face proces separat de catre tata daca vrea? eu as vrea sa ne viziteze cit mai putin ca este un om violent , rau, imi creeaza stari urite, si nu vreau sa fie cu copilul prea mult,...

Programul de vizita il cere parintele caruia nu i-a fost incredintat copilul spre crestere si educare.Daca va intelegeti asupra programului,judecatorulva lua act.Daca nu,tot judecatorul este cel care va decide.

Aceasta este si parerea mea.=D>