Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

In ce conditii poate fi angajat un contabil (cu studii medii ,membru CECAR) la o firma cu cifra de afaceri pe anul trecut sub 100.000 euro,ma intereseaza daca poate fi angajat part-time cu 2-4 ore pe luna ,avand in vedere ca nu am nevoie decat de inchidere de luna ,transmitere declaratii si revisal ,la nevoie.
Multumesc.
Da, poate fi angajat cu fractie de norma de 1 sau 2 ore/luna, in functie de necesitati. Codul muncii nu are un prag minim al orelor lucrate in luna.
Angajarea unui contabil nu are nicio legatura cu cifra de afaceri a angajatorului.
Multumesc mult !