Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cheltuieli de judecata

Cum se procedeaza in cazul in care in Hotararea data de Tribunal in cazul unui apel (aceasta Horarare ramanand definitiva) nu de precizeaza concret despre cheltuielile de judecata aferente Dosarului de fond.
Concret in Hotararea data pentru apel se mentioneaza ca se cuvine sa primesc "suma de10000 lei reprezentand cheltuieli de judecata pentru apel si toate celelalte prevederi ale Hotararii de la Instanta de fond care nu contravin prezentei se mentin"In Hotararea de la fond aparea deasemenea mentiunea ca partea adversa trebuie sa imi achite cheltuielile de judecata.

Intrebarea mea este :In Hotararea de la Apel nu trebuiau cumulate sumele ,este o practica uzuala a instantelor sa procedeze asa sau este o scapare in cazul meu?

multumesc
Mergeti cu ambele hotarari si le puneti in executare.