avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Bani imprumut de la banca
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Bani imprumut de la banca

Salut.

Daca faci un imprumut la una din bancile astea online, Zaplo, AllegroCredit, etc, si nu le mai innapoiez banii, ce se poate intampla inafara de intrarea in biroul de credit?

Cel mai recent răspuns: Ionita Loredana Avocat , Avocat 09:32, 8 Aprilie 2016
Vă pot executa silit bunurile pe care le dețineți.
Atata timp cat nu are nici-un bun asupra mea, si nu am nici servici, adica absolut nimic, ce poate face?
Pot demara procedura de executare silită și vă pot urmări toate bunurile pe care le veți avea de-a lungul vieții.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rata banca Luciancm Luciancm Buna seara ... Ai o intarzie la rata catre x banca de 120 de zile ...nomentan nu ai servici... cei de aceea banca te ameninta ca vor trimite dosarul tau la un ... (vezi toată discuția)
Fac puscarie daca banca m-a actionat in judecata? daniela_lucan daniela_lucan acum 4 ani am facut imprumut la 3 banci(pt nevoi personale).am platit ratele timp de un an su jumatate.Am ramas fara locul de munca ,a durat vreo 3-4 luni pana ... (vezi toată discuția)
Lmprumut suma de bani de la persoana fizica cristinagmail cristinagmail Buna ziua As dori sa stiu ce presupune o procedura de executare silita in cazul in care sotul meu a impumutat bani de la o persoana fizica -9000euro. ... (vezi toată discuția)