Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contracte civile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contracte civile

Buna ziua
Am urmatorul caz: o firma cu domeniu de activitate "Activitati ale organizatiilor profesionale" cod caen 9412 doreste sa angajeze pe baza contractelor civile formatori (persoanle care fac parte din consiliul de examinare) care sunt numiti de AJP (administratia Judeteana de Pensii), este LEGAL sa le intocmeasca Contracte Civile sau este obligatoriu Contract de Munca. Am uitat sa precizez ca persoanele numite formatorii lucreaza in afara programului de lor de lucru.
Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~