avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ordonanta presedintiala suplinirea consimtamatului ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ordonanta presedintiala suplinirea consimtamatului tatalui

Buna ziua. Am o intrebare la dumneavoastra.daca mi-a fost admisa cererea de ordonanta presedentiala pt suplinirea consimtamantului tatalui pt a putea iesi din tara cu doua minore,acea hotarare trebuie legalizata pt efectuarea pasapoartelor minorelor??? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 10:59, 4 Aprilie 2016
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport minor alexa_sidorencu alexa_sidorencu am AP comuna pt minorul de 7 ani,are deja pasaport care expira anul viitor,pot sa-i fac alt pasaport cand acela expira fara acordul tatalui? (vezi toată discuția)
Cum trebuie sa depun o ordonanta presedintiala aimetti aimetti Buna ziua, Prietena mea actuala este casatorita in continuare cu sotul ei dpdv legal, dar el a plecat din casa si a lasat-o balta cu copilul si nu vrea sa ... (vezi toată discuția)
Scoatere copil minor din tara narcisa29 narcisa29 Prin hotarare presedentiala suplinire acord parinte s-ar putea scoate un copil minor din tara pe perioada vacantei (luna august) . Ce acte as avea nevoie pt a ... (vezi toată discuția)