Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Numire f.p. (secretar UAT) cu salariul vechiului f.p. ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Numire f.p. (secretar UAT) cu salariul vechiului f.p. (secretar) destituti

Buna ziua!
Va rog lamuriti-ma daca este posibil, ca un secretar nou numit la o UAT sa beneficieze de salariul vechiului secretar, care a fost destituit? Am inteles ca exista baza legala, insa nu o gsesc.
Multumesc
Daca secretarul nou ales are aceeasi vechime in domeniu se poate dar altfel nu vad cum.