avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Numire f.p. (secretar UAT) cu salariul vechiului f.p. ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Numire f.p. (secretar UAT) cu salariul vechiului f.p. (secretar) destituti

Buna ziua!
Va rog lamuriti-ma daca este posibil, ca un secretar nou numit la o UAT sa beneficieze de salariul vechiului secretar, care a fost destituit? Am inteles ca exista baza legala, insa nu o gsesc.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 20:58, 7 Aprilie 2016
Daca secretarul nou ales are aceeasi vechime in domeniu se poate dar altfel nu vad cum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de conducere pentru secretarul de comuna cri_secret_ina cri_secret_ina As vrea sa stiu daca salariul secretarului de comuna include si indemnizatia de conducere,sau ar trebui acordata separat? Am si o alta nelamurire:dupa 3 ani ... (vezi toată discuția)
Se poate reveni la incadrarea de dinainte de promovarea pentru terminarea studiilor superioare? zama cristian zama cristian In anul 2007 m-am angajat la Primarie ,personal contractual (Sef SVSU).In anul 2008 am absolvit Fac.de admin.pub. si am fost promovat, prin asimilare, Ref.de ... (vezi toată discuția)
Revisal 5.0.8 serbanramona82 serbanramona82 Am salvat baza de date din revisal 5.0.6 pe un stick, si am dezinstalat programul. L-am instalat pe cel nou 5.0.8, dupa care am restaurat baza de date. Insa am ... (vezi toată discuția)