Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violare corespondenta online
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violare corespondenta online

Buna ziua,
Fosta mea prietena a reusit sa intre fara consimtamantul meu si fara sa stiu in apartamentul in care locuiesc.
Mi-a citit toata corespondenta din mesageria facebook, a copiat-o pe stick, a facut print screenuri si acum ma ameninta ca trimite totul la mine la munca (sefului, colegilor, etc).
In eventualitatea in care o va face, care este modalitatea legala in care o pot trimite in judecata pentru ca din cate stiu asta se pedepseste penal si cum pot cere daune financiare in cazul in care imi pierd jobul?
~ Conținut șters la cerere ~
:))))) sunt foarte atenta la detalii! si nu, nu are cum sa dovedeasca nimic. De unde stim ca a intrat fara drept? de unde stim ca nu erau impreuna in acel moment si ca s-au despartit ulterior? asa zice el, dar cine il crede pe cuvant? hai sa nu mai vanam cai verzi pe pereti! pana nu trimite conversatiile, nu are ce sa faca. sa mearga sa depuna plangere ca o sa se intample fix, nimic!
nu va mai uitati la filme americane....
cris0811, utilizator