Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hărțuire pe Facebook
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hărțuire pe Facebook

Sunt hărțuită de 4 luni de zile pe Facebook,își face numai conturi false,mă amenință,mă jignește și lase mesaje și la prieteni,ce pot face, pentru că poliția nu face nimic!Va mulțumesc!!!
~ Conținut șters la cerere ~
In opinia mea,trebuia sa formulati plangere prealabila ptr.infractiunea de hartuire prevazuta si pedepsita de art.208(2)NCP,daca nu reusiti pe cale penala,puteti actiona pe cale civila conf.art.73-74 NCC.si sa solicitati daune morale.