Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

In urma finalizarii concursului in vederea angajarii s-a stabilit ca angajarea se v-a face incepand cu data de 03.05.ac
In revisal se poate opra in data de 27.04.ac ?
lLegea prevede ca transmiterea unui CIM se poate efectua cu cel putin o zi inaintea inceperii activitatii, deci puteti opera in Revisal si mai devreme.
Avand in vedere ca data inceperii activitatii este data de 03.05.2016, ultima zi in care se poate transmite REVISAL-ul este data de 29.04.2016.
Multumim, mult!