Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... cui ma adresez daca primaria nu-si face treaba
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

cui ma adresez daca primaria nu-si face treaba

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti si mie cui trebuie sa ma adresez si in baza caror prevederi legale pentru situatiile de mai jos:
1. O institutie din subordinea primariei nu-si face treaba
2. Primaria care ar trebui sa supravegheze institutia respectiva nu-si face treaba
3. Primaria nu raspunde in termenul de 30 zile la petitii, desi revin lunar cu o petitie.

Mentionez ca in situatiile de mai sus am depus o petitie la prefectura, care mi-a spus ca trebuie sa ma adresez in contencios administrativ in instanta ?!

Multumesc
o actiune in instanta cu obligatia de a face...
Prin petitia formulata catre Prefectura s-a efectuat de catre DVS procedura prealabila prevazuta de catre Legea Contenciosului Administrativ, asadar urmeaza - actiunea indreptata la instanta de contencios administrativ .