Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre Ordonanta 57/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre Ordonanta 57/2015

Au trecut 83 de zile (din cele 90) specificate la art. 63 din legea 223/2015 (Legea pensiilor militare), inca nu au trimis DECIZIA, cat despre pensie ce sa mai vorbim.
Am luat legatura cu unitata (la personal), mi s-a spus ca ele au trimis toate actele catre casa de pensii sectoriala (din Bucuresti), ultima anexa, cea cu veniturile pe 6 luni au trimis-o la sfarsitul lunii martie.
Nu pot sa-mi dau seama ce mai asteapta, Ordonanta 57 a fost avizata si de Camera Deputatilor, pe 6-7 aprilie, va intreb, cand estimati dvs. ca or sa emita DECIZIA si cand or sa trimita prima pensie.

Multumesc
Poate sa treaca si 6 luni caci sunt f. multe dosare de pensionare, rabdare..