avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre Ordonanta 57/2015
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre Ordonanta 57/2015

Au trecut 83 de zile (din cele 90) specificate la art. 63 din legea 223/2015 (Legea pensiilor militare), inca nu au trimis DECIZIA, cat despre pensie ce sa mai vorbim.
Am luat legatura cu unitata (la personal), mi s-a spus ca ele au trimis toate actele catre casa de pensii sectoriala (din Bucuresti), ultima anexa, cea cu veniturile pe 6 luni au trimis-o la sfarsitul lunii martie.
Nu pot sa-mi dau seama ce mai asteapta, Ordonanta 57 a fost avizata si de Camera Deputatilor, pe 6-7 aprilie, va intreb, cand estimati dvs. ca or sa emita DECIZIA si cand or sa trimita prima pensie.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: dan_sibiu2016 , utilizator 13:07, 10 Aprilie 2016
Poate sa treaca si 6 luni caci sunt f. multe dosare de pensionare, rabdare..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua!!! incerc si aici sa intreb..poate ma puteti lamuri. ... crista209 crista209 buna ziua!!! incerc si aici sa intreb..poate ma puteti lamuri. in data de 06.12.2021 am intrerupt activitatea ptr a ma pensiona la limita de varsta.(.sunt ... (vezi toată discuția)
Recalculare si adaugare stagii de cotizare dupa pensionare poenaru12 poenaru12 Buna ziua, ma numesc Poenaru Costica si as dori raspuns la problema mea: (adresa de E-mail :costicapoenaru@gmail.com.) -Sunt pensionar militar trecut in ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.născut la data de 08 08 1067 vă aduc la cunoștință ... parol parol Bună ziua.Născut la data de 08 08 1067 vă aduc la cunoștință următoarele: În perioada 01 august 1991 - 08 august 2007 am lucrat în unități din ... (vezi toată discuția)