Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii - luare marfa din gestiune in locul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii - luare marfa din gestiune in locul salariului

buna ziua! Sunt angjat de o luna la o sala de jocuri +bar abia deschis . Vreau sa imi dau demisia pentru ca locatia barului e intr-o zona proasta si nu are clienti cu siguranta in mai putin de 1 luna va inchide . Imi e frica sa nu fi pierdut timpu aiurea muncind pentru altu si sa nu imi mai iau banii. vreau sa stiu ce a-si pati daca iau bautura din bar pana imi acopar salaru . specific ca nu muncesc cu carte de munca . vreau sa iau bautura din bar la pretul care este specificat in factura nu la pretul barului.
Puteti fi acuzat de furt, daca luati bautura din bar pana va acopeti c/v salariului... insa puteti sesiza ITM-ul daca nu vi s-a intocmit c.i.m.