Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit cladiri rezidentiale si nerezidentiale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit cladiri rezidentiale si nerezidentiale

Buna ziua.
Cum se plateste impozitul pe cladiri,pentru o firma de contabilitate care are sediul acasa,dar care nu deduce nicio cheltuiala cu utilitatile?
Mentionez ca,suprafata nu este delimitata.
Multumesc frumos.
Conform ultimelor reglementari, impozitul platit este cel normal pentru cladiri rezidentiale. Nu platiti nimic in plus fata de impozitul datorat. Doar trebuie depus formularul ITL 001 -Anexa pe 2016 la impozite si taxe locale precum si o declaratie ca nu desfasurati activitate si nu deduceti cheltuieli. Conatbilitatea se poate desfasura ca activitate si la terti.