Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum dai o firma in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum dai o firma in judecata

Buna ziua, detin un magazin alimentar si in urma cu cateva saptamani o clienta s-a impiedicat in magazin. Dupa cateva zile, mi-a transmis printr-o alta clienta ca o doare rau piciorul si ca ma da in judecata. Cat de posibil este acest lucru? Va multumesc anticipat
Poate sa va dea în judecata.
Depinde însă de mai multe lucruri și de culpa firmei care a determinat ca persoana sa se împiedice.
În România astfel de procese sunt destul de complicate.