avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum dai o firma in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum dai o firma in judecata

Buna ziua, detin un magazin alimentar si in urma cu cateva saptamani o clienta s-a impiedicat in magazin. Dupa cateva zile, mi-a transmis printr-o alta clienta ca o doare rau piciorul si ca ma da in judecata. Cat de posibil este acest lucru? Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:42, 18 Aprilie 2016
Poate sa va dea în judecata.
Depinde însă de mai multe lucruri și de culpa firmei care a determinat ca persoana sa se împiedice.
În România astfel de procese sunt destul de complicate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Entorsa in sediul unei firme m_33 m_33 Buna ziua, Ieri am trecut printr-un incident nefericit. Ma aflam in sediul unei cunoscute reprezentante auto din Bucuresti pentru a plati ceva legat de o ... (vezi toată discuția)
Judecata in lipsa mgomez mgomez Buna ziua oameni buni. Vreau si eu sa intreb daca exista vreo modalitate pe care pot sa aflu daca mi-a dat cineva in judecata in lipsa, nestiind adresa ... (vezi toată discuția)
Ma intereseaza custodia fetei mele in varsta de 2 ani si 6 luni angelicageorgiana angelicageorgiana am o fetita de 2 ani si jumatate care in momentul de fata sta la soacra mea, de 3 ani de zile am decis cu concubinul meu sa stam impreuna pentru fata am mai ... (vezi toată discuția)