avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... PFA: Contract cu clientul din USA?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

PFA: Contract cu clientul din USA?

Buna ziua,

Daca am PFA si vreau sa lucrez (dezvoltarea de software) pentru o firma din USA trebuie sa fac un contract cu aceea firma ? Daca da, acel contract trebuie iregistrat undeva?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters44758 , utilizator 21:39, 14 August 2009
Nu se inregistreaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract prestari servicii smara_radu smara_radu Buna ziua, Firma la care lucrez produce echipamente care se programeaza de la calculator. Am gasit un colaborator cu PFA, programator, care ne va ajuta sa ... (vezi toată discuția)
Se poate incheia in astfel de contract? mcozma mcozma Firma mea (dezvoltatoare de software) doreste sa colaboreze cu mai multi oameni, acestia nefiind nici persoane juridice, nici pfa. As dori sa inchei cu ei un ... (vezi toată discuția)
Facturare pfa norma de venit catre pfa venit real white,wizard white,wizard Buna ziua, va prezint urmatoarea situatie legata de cheltuielile deductibile: - Eu am un PFA Venit Real (cod CAEN 6201 - Activitati de realizare a ... (vezi toată discuția)