Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotarare definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotarare definitiva si irevocabila

Buna seara!
Am avut un proces pe tema:exercitarea autoritatii parintesti.Actiunea a fost admisa asa cum am formulat-o in data de 28.10.2015 si pe 20.12.2015 am primit prin posta hotararea dar nu este definitiva si irevocabila .Actiunea nu a fost atacata.Va rog sa imi spuneti care sunt pasii pentru a avea hotatrea definitiva si irevocabila si in cat timp se elibereaza.
Multumesc frumos.
mergeti si o legalizati la Judecatorie - unde ati avut procesul
Mergeti la instanta care a judecat cauza in fond si formulati o cerere prin care solicitati eliberarea unei copii legalizate cu mentiunea ca, hotararea este definitiva.