Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cerere de chemare in judecata trimisa prin curier
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cerere de chemare in judecata trimisa prin curier

Spuneti-mi va rog, in cazul trimiterii cereri de chemare in judecata pe OUG 5/2001 prin curier este nevoie de confirmare de primire? Documentatia trebuie indosariata in dosar tip sina, tip plic? Va multumesc.
Am o actiune trimisa prin posta la judecatoria sectorului 2 de o luna(recomandata cu confirmare de primire) si nu am primit nici confirmarea si nici la judecatorie nu a fost inregistrat dosarul. Am facut reclamatie la oficiul postal. Astept raspuns. SE INTAMPLA
Si eu am patit asa la o instanta din provincie unde au existat multe probleme la judecata anterior.
Veti primi cartonasul de la posta.