Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintarea unui cabinet cosmetic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintarea unui cabinet cosmetic

Buna ziua!
Am diploma de licenta medicina generala.Plus si rezidentiatul cu 7 ani de activitate.
Nu demult am absolvit cursuri de cosmetician. Am certificat cu calificarea cosmetician. ( luat la Chisinau Moldova).In baza acestor calificari eu pot sa deschid un cabinet cosmetologie in Romania?
De ce acte as mai avea nevoie. Vreau SRL sa fie si eu ca administrator.
Va multumesc anticipat.
marimitis, utilizator
Pentru deschiderea unui SRL nu aveti nevoie de calificare sau specializare in domeniu.
Acest lucru este necesar pentru dechiderea unui PFA sau II (intreprindere individuala).

Acte necesare:
[ link extern ]
onrc.ro