avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintarea unui cabinet cosmetic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintarea unui cabinet cosmetic

Buna ziua!
Am diploma de licenta medicina generala.Plus si rezidentiatul cu 7 ani de activitate.
Nu demult am absolvit cursuri de cosmetician. Am certificat cu calificarea cosmetician. ( luat la Chisinau Moldova).In baza acestor calificari eu pot sa deschid un cabinet cosmetologie in Romania?
De ce acte as mai avea nevoie. Vreau SRL sa fie si eu ca administrator.
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Vineri, 22 Aprilie 2016
marimitis, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 17:26, 22 Aprilie 2016
Pentru deschiderea unui SRL nu aveti nevoie de calificare sau specializare in domeniu.
Acest lucru este necesar pentru dechiderea unui PFA sau II (intreprindere individuala).

Acte necesare:
[ link extern ]
onrc.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate pfa programator it nelicentiat in domeniu,variante legale Bogdan_pfa Bogdan_pfa Va expun urmatoare situatie, detin un PFA, sunt absolvent de studii superioare,licentiat si as dori sa-mi rotunjesc venitul practicand si activitatea de ... (vezi toată discuția)
Cum as putea lucra in romania ca asistent medical, fiind cetacean cu dubla cetatenie ro si md, cu diploma din rmoldova Oxana Nichiforeac Oxana Nichiforeac Buna ziua! Care ar fi procedura de perfectare a actelor de stidii, in cazul care, fiind cetacean cu dubla cetatenie ro si md, cu diploma din RMoldova ... (vezi toată discuția)
Acte necesare site e-learning ? pfm18i pfm18i Buna ziua, Vreau sa deschid un site de cursuri on-line. Se poate se fie domeniul meu, eu sa il administrez, dar sa am o colaborare cu o firma (firma are ca ... (vezi toată discuția)