avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... saptamanal
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

saptamanal

as dori sa scot un saptamnal cu sport, muzica, jocuri,etc. trebuie sa am firma? cine imi poate da mai multe detalii?
Cel mai recent răspuns: dorderacu , utilizator 20:49, 11 August 2009
In cazul in care activitatea desfasurata de Dvs. este generatoare de venituri, va trebui sa detineti cel putin calitatea de persoana autorizata.
In plus, va trebui sa obtineti si autorizatia de functionare de la Primarie pentru desfasurarea de asemenea activitati .
multumesc pt raspuns; mi se pare cam usor daca e doar atat, sau e mult de umblat dupa cele 2 autorizatii?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Terasa de vara alinacristina88 alinacristina88 as dori sa imi deschid o terasa de vara la parinti in gradina si nu stiu cu ce sa incep. ce aprobari am nevoie si de unde le iau?daca se pregateste si mancare ... (vezi toată discuția)
Infintarea unei discoteci cu bar chirchisoiu chirchisoiu Buna seara. Am o mare rugaminte. Va rog din tot sufletul sa-mi spuneti si mie ce acte trebuiesc pentru infiinatrea unei societati (discoteca cu bar, fara ... (vezi toată discuția)
Comert ambulant zorzoliu zorzoliu Buna ziua, am un S.R.L si doresc sa devin vanzator ambulant dupa ce obtin codul CAEN , 1 – pot vinde oriunde ? exemplu: parcuri, piete, targuri, statii ... (vezi toată discuția)