avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1150 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... incadrare pensie invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

incadrare pensie invaliditate

buna seara sotul meu este cardiac diagnosticele sant insuficienta cardiaca diastolica anghina pectorala de efort stabila ccs2 hipertensiune arteriala esentiala gr 2 risc aditional foarte analt bloc de ramura dreapta hiperlipemie sindrom metabolic hipo hdl colesterolemie si operat de otomastoidita colestomatoasa cu hipoacuzie bilaterala protezat bilateral are drept la pensie de boala si ce grad? are 55 de ani si 32 ani vechime an munca ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:29, 27 Aprilie 2016
Pe acest forum nu se fac incadrari in grade de invaliditate.
Detalii gasiti aici:
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rugaminte: incadrare grad handicap sirius27 sirius27 Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati in legatura cu incadrarea diagnosticului meu in grad handicap: - insuficienta cardiaca cronica, clasa a 2-a NYHA, - ... (vezi toată discuția)
Contestatie impotriva deciziei privind capacitatea de munca (pensie de invaliditate) rosca bibi rosca bibi Am facut ocontestatie la i.n.e/m.r.c.m dupa sistare pensiei de boala ,am primit raspuns dupa 5 luni ,bine inteles un raspuns nefavorabil ca doar cor la corb ... (vezi toată discuția)
Grad handicap pentru unul din urmatoarele diagnostice: fergus fergus Imi puteti spune in ce grad de handicap se incadreaza urmatoarele diagnostice: 1. Hipertensiune arteriala esentiala grad III, stadiul 3 risc inalt. 2. ... (vezi toată discuția)