Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil AF
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil AF

Buna Ziua! Daca in perioada anterioara nasterii (respectiv 9 luni) nu am lucrat dar fac parte din AF se poate lua indemnizatie?
Ca sa se inteleaga din august 2014 pana in aprilie 2015 am lucrat si din luna mai am ramas doar cu AF afland ulterior ca sunt gravida.
Daca da de unde trebuie sa iau dovada si mai exact io am adresa pe bucuresti sector 6 dar AF-ul este pe Ilfov.Sper ca m-am facut inteleasa
Va multumesc!
Puneti intrebarea direct la ANPIS, pe e-mail, la: anps@prestatiisociale.ro
Actele doveditoare privind realizarea de venituri le luati de la Adm. Fin. Ilfov.
Va multumesc mult!