Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenda discriminatorie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenda discriminatorie

ieri,in localitatea Recas am luat o amenda pentru oprirea in afara caii de rulare la mai putin de 25 metri de trecerea de pietoni.in acel moment mai erau 4 masini in aceasi situatie,dar eu am fost singurul amendat.am primit o amenda frumusica pe care vreau sa o contest.ce am de facut?ce pot face si impotriva politistului?eu consider ca a facut un abuz
Contestați și cereți sa va aplice avertisment instanta.

Nu contează ca doar dvs. ați fost amendat în ceea ce va privește dar va poate ajuta la avertisment.