Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere platite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere platite

Buna ziua,

Daca angajatul a beneficiat de zille libere platite (ex: casatorie, nastere copil, deces in familie etc. ), in cat timp este obligat sa aduca angajatorului certificate care sa dovedeasca aceste evenimente.

Va multumesc
Trebuia la cerere sa anexeze copie de pe acele documente sau imediat la revenirea din acele zile libere platite trebuia sa aduca copie de pe actele respective.

Nu exista text de lege pentru astfel de situatii.