Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venit declarat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venit declarat

salutare!
pana la ce suma poti sa primesti ca persoana fizica intr-un cont bancar/pe un card fara sa declari?

multumesc!
Din ce provine suma?Va referiti la Legea privind spalarea banilor? dati mai multe detalii.
salutare,

suma o primesc de la o persoana fizica prin transfer bancar din contul lui in contul meu,sau e posibil sa mai primesc din contul unei firme care se ocupa cu schimbul de bitcoin,e posibil sa fie tranzactii de valoare destul de mari (de ex 10.000-15.000 ron la 4-5 zile),sau din tranzactii online,de pe un site direct in contul meu...

multumesc,