Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata catre o firma din strainatate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata catre o firma din strainatate

Buna ziua. Lucrez la o firma neplatitoare de TVA si as dori sa fac o plata catre o firma din strainatate , care este la fel neplatitoare de TVA. Trebuie sa obtin ceva act de la Finante sau pot efectua plata? Ce conditii trebuie indeplinite? Va multumesc.
Ar trebui sa faceti plata prin banca, in euro sau alta valuta, dintr-un cont deschis in Romania pe numele firmei platitoare.Nu este nevoie de aprobari pentru astfel de plati prin banci.