Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ccc pentru al doilea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ccc pentru al doilea copil

sunt in concediu pentru cresterea copillui(2ani) pana la data de 10.06.2016 (cand am nascut eram studenta) si sunt insarcinata cu al doilea copil care il voi naste in luna 09.2016 . pot beneficia de ccc si pentru al doilea copil.?.as putea intra in somaj din luna a 6a 2016 pana in luna a 9a 2016,apoi iar in concediu pt cresterea copilului ?
si eu ma inregistrez acum la somaj , voi fi in somaj dupa ce nu mai iau ccc pentru primul copil, apoi voi lua iar ccc dupa ce nasc al doilea copil ?
catalina0217, utilizator
Da, asa trebuie sa fie.