Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Asigurare de viata incheiata de o societate pentru an ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Asigurare de viata incheiata de o societate pentru an - impozabila sau nu

Societatea a incheiat asigurare de viata pentru toti salariati.
aceasta asigurare este impozabila pentru fiecare salariat?
Va multumesc.
Asigurarea de viata platita de angajator nu intra in categoria veniturilor salariale.