Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit din dividente
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit din dividente

Daca am obtinut dividente pe 2015 ,ca pers. fizica mai trebuie sa depun vreo declaratie,contributie sanatate,etc(nu sunt salariat)
Nu mai depuneti nicio declaratie pentru acest venit. O sa primiti acasa spre sfarsitul anului sau la inceputul anului viitor, o decizie de impunere pentru plata contributiei la sanatate.