avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit din dividente
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit din dividente

Daca am obtinut dividente pe 2015 ,ca pers. fizica mai trebuie sa depun vreo declaratie,contributie sanatate,etc(nu sunt salariat)
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:56, 17 Mai 2016
Nu mai depuneti nicio declaratie pentru acest venit. O sa primiti acasa spre sfarsitul anului sau la inceputul anului viitor, o decizie de impunere pentru plata contributiei la sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividende 2016 cristipetre cristipetre persoana fizica care are venit din dividente plateste impozit pe venit ? ce impozit platesc la dividentele anilor anteriori 2010- 2015 daca urmeaza sa le iau ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale ii Kellynda Kellynda Buna ziua! Sunt titulara unei Intreprinderi Individuale, inregistrat la sfarsitul lui mai la ORC, nu am angajati. Ce declaratii fiscale trebuie sa depun la ... (vezi toată discuția)
Ce pasi trebuie sa urmeze o i.i. de-a lungul anului? staycu staycu Buna ziua, Am infiintat o Intreprindere individuala in februarie 2014. Nu am angajati, lucrez pe cont propriu, contabilitatea o tin eu in partida ... (vezi toată discuția)