avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... REZILIERE CONTRACT SERVICII
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

REZILIERE CONTRACT SERVICII

Buna ziua,
Sunt un SRL si am un contract de internet cu o firma de telefonie mobila si internet.
Contractul a fost incheiat in martie 2015 si este pentru o perioada de 2 ani( altfel nu puteam incheia contractul).
Acum doresc sa-l reziliez incepind cu data de 1 iunie 2016 si mi se comunica ca trebuie sa platesc contravaloarea abonamentului pina la expirarea contractului(adica inca 9 luni).
Este legal sa mi se ceara bani pentru un serviciu de care nu voi mai beneficia?
Ce se poate face?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: adibuta , utilizator 16:49, 18 Mai 2016
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract nko80 nko80 buna ziua;in urma abuzurilor repetate a celor de la [editat de admin] am decis sa reziliez contractul cu ei.mentionez ca acesta expira in 2012.la incheierea ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract telekom contact_blue contact_blue Buna seara. Anul trecut in luna August, am fost sunat de un agent Telekom, mai exact o doamna care mi-a facut o oferta, un abonament cu un telefon. Eu avand ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract AlexandruBarbu AlexandruBarbu Buna ziua. Am doua abonamente, unul de telefonie mobila, altul de internet. Cel de telefonie mobila a fost recent reinnoit, din greseala, de tatal meu, dar ar ... (vezi toată discuția)