Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... REZILIERE CONTRACT SERVICII
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

REZILIERE CONTRACT SERVICII

Buna ziua,
Sunt un SRL si am un contract de internet cu o firma de telefonie mobila si internet.
Contractul a fost incheiat in martie 2015 si este pentru o perioada de 2 ani( altfel nu puteam incheia contractul).
Acum doresc sa-l reziliez incepind cu data de 1 iunie 2016 si mi se comunica ca trebuie sa platesc contravaloarea abonamentului pina la expirarea contractului(adica inca 9 luni).
Este legal sa mi se ceara bani pentru un serviciu de care nu voi mai beneficia?
Ce se poate face?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~