Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire pentru mai multe persoane
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire pentru mai multe persoane

Salutare,

Am o mica problema, eu impreuna cu alti 2 frati am mostenit o proprietate, cu o persoana din cele 2 m-am inteles, cu alta nu. Ce ramane de facut ? Eu doresc sa achit ce este in cauza pentru a intra in posesia proprietatii.
Ce trebuie sa achitați și ce va retine?
Una dintre parti nu vrea sa cedeze mostenirea contra unei sume de bani pentru a intra in posesia imobilului 100% nu doar a unei treimi