Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... prescriere datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

prescriere datorie

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti care este data prescrierii unei datorii izvorata dintr-un contract de credit din data de 30.06.2008 cu act aditional din data de 9.11.2009.
Multumesc
După ce trec 3 ani neîntrerupti de la data scadenta, se poate considera ca dreptul creditorului e prescris.