avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pot sa vand o masina care este inregistrata pe numele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pot sa vand o masina care este inregistrata pe numele sotului, in lipsa acestuia?

buna ziua. sotul meu nu este in tara. avem o masina inregistrata pe numele lui. as vrea sa stiu daca o pot vinde ,in lipsa lui!!
Aveti nevoie de o procura pentru vanzare pentru a se putea inregistra actul de vanzare-cumparare al autoritati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere contract vanzare-cumparare auto fara prezenta proprietarului claudiumsh claudiumsh Buna ziua, Am nevoie de sfatul unui cunoscator. Ideea sta in felul urmator: Eu sunt din Bucuresti si am gasit un Seat Leon din Galati. Proprietara ... (vezi toată discuția)
Actul de vânzare-cumpãrare silvestrupatrascu silvestrupatrascu Se poate încheia un act de vânzare-cumpărare a unei mașini dacă vânzătorul nu este de față la notariat (este în străinătate) însă este de ... (vezi toată discuția)
Imputernicire auto elaela elaela adik cand sa fiu imputernicita de ea si cand? dak sotul meu a cumparat masina pe numele ei din cauza unor datorii.el poate s-o mai recupereze si cum? :( (vezi toată discuția)