Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Autoritate contractanta avand contract incheiat cu PFA ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Autoritate contractanta avand contract incheiat cu PFA care pe parcurs isi schimba statutul in Administrator SRL

Autoritatea contractanta a incheiat un contr. prestari servicii, cu PFA, care dupa 3 luni se transforma in SRL, PFA devenind Administratorul SRL. Contractul incheiat prin achizitie directa, toate datele contr. raman la fel, pret, termene, e.t.c.. In acest caz trebuie incheiat un alt contract cu SRL sau e suficient un act aditional la contractul existent?

Multumesc!
Trebuie sa inchei un alt contract.
Si noi am avut o astfel de speta, prin care o noua societate s-a desprins din societatea mama, cu alte date juridice etc.
Multumesc!