Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Printr-o hotarare judecatoresca definitiva si irevocabila sunt debitor unei persoane suma de 16000 lei. Hotararea am primit-o in luna februarie ac. iar de atunci persoana in cauza nu a facut nici un demers. Doresc sa stiu daca voi fi executat silit suma datorata se va modifica cu majorari.
Se vor adauga cheltuielile si onorariul executorului judecatoresc, eventuale dobanzi, precum si alte sume dispuse prin hotarare.
ce sa inteleg prin eventuale dobazi?