Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensionare

Hristos a inviat !

Sunt intr-o situatie, si nu prea stiu cum ar trebui sa procedez :(
La un salariat am urmatoarea situatie: domnul in luna aprilie a avut eliberat un certificat de concediu medical pentru perioada 01.04.2016 - 30.04.2016, declaratia 112 este depusa, astazi am primit decizia de pensionare care spune ca drepturile au fost stabilite incepand cu data de 14.04.2016, asadar eu ar trebui sa ii inchei contractul cu aceasta data. Insa problema este acest certificat :(
Cum as putea sa procedez?

Multumesc ! :)
Contractul inceteaza la data primirii deciziei, conform art.56 alin.1 lit.c Codul Muncii
Adriana116, utilizator