Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza confidentialitate in C.I.M.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza confidentialitate in C.I.M.

Buna ziua, ma puteti ajuta va rog cu un model de C.I.M. care cuprinde clauza de confidentialitate? E ok daca angajatorul incheie doar un contract de confidentialitate si nu introduce in C.I.M.-ul salariatului aceasta clauza? Ms
Model de un astfel de act :
[ link extern ]

In situatia in care clauza nu este inclusa direct in contractul de munca, atunci se poate incheia un act aditional la c.i.m. in acest sens.