Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare imobil pe regim de bun propriu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare imobil pe regim de bun propriu

Buna ziua ,

Casatorit fiind , vreau sa cumpar un imobil pe regim de bun propiu , respectiv la intabulare sa fie intabulat ca bun propiu . Sotia este de acord .
Care este procedura concreta ? Ce conditii trebuesc indeplinite ?
Conventie matrimoniala.