Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se iau in calcul la pensie ( sal. merit, 2%, prima ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se iau in calcul la pensie ( sal. merit, 2%, prima vacanta...)?

Buna ziua !
Posed o adeverinta din care reiese ca s-a platit CAS angajator si angajat pentru urmatoarele venituri :
1- salariu de merit
2 - fond premiere 2%
3- prima de vacanta
4- salariul al 13-lea
salariul de merit este trecut si in carnet de munca

Se iau in calcul pentru pensie ?
Multumesc !
Toate veniturile pentru care este obligatorie retinerea CAS si pentru care s-a retinut si platit aceasta contributie sunt luate in calculul punctajului pentru pensie.
Multumesc pentru raspuns .
Concret veniturile enumerate sunt luate in calculul pensiei ?
In HG 257/2011 se spune ca al 13-lea salariu nu se ia in calcul
Concret veniturile enumerate sunt luate in calculul pensiei ?
Au fost achitate in perioada 2001--30.12.2010