Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua ! - repunere in circulatie auto radiat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua ! - repunere in circulatie auto radiat

Ma numesc Pantescu Elena,Iasi,Va rog respectuos sa imi spuneti daca scot din circulatie un autoturism propietate personala in stare de functiune,mai pot dupa o perioada pot sa il repun in circulatie,daca exista o anumita perioada si ce acte ar trebui,daca trebuie din nou inmatriculata,tot ce imi puteti spune despre acest lucru,repunerea in circulatie
Va multumesc
Dna. Elana din cate stiam eu se poate, se scot nr rosii te duci la rar la taxe depinde ce masina ai, dar eu va las un link ptr Bucuresti si cel mai bine va indruma ei ( sigur exista si in Iasi asa ceva)

[ link extern ]

O zi buna.
Va multumesc !