Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de crestere copil

Intrebarea mea este:indemnizatia pentru crestere copil, se acorda doar daca in ultimele 12 luni,viitoarea mama, este angajata la acelasi angajator sau este ok daca are 2 angajatori?Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cele 12 luni eligibile pentru a se beneficia de indemnizatia pentru CCC pot fi cumulate de la mai multi angajatori , nu numai de la unul singur.