Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nerespectarea hotararii judecatoresti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nerespectarea hotararii judecatoresti

In urma unui proces pe care l-am castigat,fosta interprindere refuza sa puna in aplicare decizia instantei de judecata.Este vorba despre o perioada de doi ani pt. care fostul angajator refuza sa-mi elibereze o adeverinta din care sa rezulte ca pt. perioada respectiva mi s-au retinut si virat c.a.s.conform decretului 3891972 ,asa cum a stabilit instanta de judecata.Ce pot face in aceasta situatie? Cui trebuie sa ma adresez/
Puteti sa va adresati unui executor judecatoresc , in astfel de situatii.