Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita credit imobiliar
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita credit imobiliar

Buna ziua! Socrii mei au contractat un credit imobiliar in 2008 la bcr si au platit ratele fara intarzieri pana in 2011-cand rata lunara a crescut de 300 de euro la aprox. 550 Euro. Au intrat in imposibiliate de a plati ratele datorita faptului ca sotul-cel care aducea venit a ramas fara loc de munca, si astfel ...casa acum este scoasa la licitatie. Ei au facut demersuri legale pentru a impiedica vanzarea casei spre un potential client, dand banca in judecata.
In cazul in care maine este data unei noi licitatii si apare un cumparator....se poate face executarea ? Multumesc mult
belory1 a scris:
...se poate face executarea ?

Da, se poate face executarea.