Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinerea permisului auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinerea permisului auto

buna ziua

va rog daca stiti textul de lege care stabileste competenta referitor la retinerea permiselor auto. un accident usor din sectorul 2 a fost solutionat de politia sectorului3 si s-a retinut permisul.
este legal?
danielbaran a scris:

buna ziua

va rog daca stiti textul de lege care stabileste competenta referitor la retinerea permiselor auto. un accident usor din sectorul 2 a fost solutionat de politia sectorului3 si s-a retinut permisul.
este legal?

este vorba despre biroul pentru ccidente usoare. este legal sa fie sanctionata o contrventie de pe raza sectorului 2 de ctre biroul din sectorul3? accident usor fara lovire doar urma de vopsea pe aripa